Mootorrattal ümber maakera
Subscribe

Arhiiv rubriigile: ‘Lähis-Ida’

Raamat valmis

oktoober 15, 2015 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Aasia, Euroopa, Kesk-Ameerika, Lähis-Ida, Lõuna-Ameerika, Okeaania, Põhja-Ameerika 2 kommentaari →

Raamat "Ühel Teljel Ümber Planeedi"

Ühel Teljel Ümber Planeedi raamatu esikaas

Pärast seda, kui me tagasi jõudsime, on meilt korduvalt küsitud – millal raamat tuleb. Nüüd on ta lõpuks valmis! Kaua tehtud kaunikene, kui nii öelda. Hästi paljude piltidega ning olulisemaid momente lahti seletavate sõnadega, kokku 318 lehekülge kellele nostalgiat, kellele inspiratsiooni.

Raamatu kujundas Michael Walsh, trükkis Greif.

Raamatu esitlus toimub 9. novembril algusega kell 18.00 Eesti Rahvusraamatukogus Looduse Omnibussi loodusõhtu raames. Palume oma osalemissoovist teada anda aadressil info@yhelteljel.ee (registreerunutele kehtib tasuta sissepääs).

 

Täitunud unistus

november 24, 2011 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Aasia, Euroopa, Kesk-Ameerika, Lähis-Ida, Lõuna-Ameerika, Okeaania, Põhja-Ameerika, Tehniline 12 kommentaari →

Kodus veidi oldud, puhatud ja mõtteid seeditud – on aeg otsad kokku tõmmata.

(veel …)

Analoogpildikesi Lähis-Idast ja Aafrikast

mai 14, 2011 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Lähis-Ida 4 kommentaari →

Tagasivaatavalt mõned analoogkaameraga plõksitud pildid Araabia poolsaarelt ja osast Ida-Aafrikast on nähtaval siit.

Pildikesi Lõuna-Aasiast

november 25, 2010 Kirjutab: Margus Rubriik: Aasia, Lähis-Ida 6 kommentaari →

Portsu analoogkaameraga klõpsitud piltidest saab näha siit.

Põrgu väravatesse ja sealt edasi

november 16, 2010 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Lähis-Ida 11 kommentaari →

Sana’ast edasi väisasime veel mõnd Jeemenile iseloomulikult kaljuveerele ehitatud küla, enne kui võtsime suuna sajandeid tagasi kohvisadamana kuulsaks saanud Al Mokhasse.

(veel …)

Linn nagu kompvek

november 09, 2010 Kirjutab: Margus Rubriik: Lähis-Ida 10 kommentaari →

Õigupoolest koosneks maailma üks vanimaid linnu, Jeemeni pealinn Sana’a justkui piparkoogimajadest – sedavõrd omalaadne on selle arhitektuur. Jeemenlased juba oskavad!

(veel …)

Kumb on hullem?

november 06, 2010 Kirjutab: Kariina Rubriik: Lähis-Ida 10 kommentaari →

Al Mukallast Adenisse saamine ei ole niisama – teele jääb Abyani provints, kus ilma teeb iseseisvusliikumine ning kus kohalikku meediat uskudes iga nädal miski plahvatab. Meie jaoks tähendas see muidugi seda, et pidime jälle minema eskordiga.

(veel …)

Jeemeni oma Lasnamägi

november 03, 2010 Kirjutab: Kariina Rubriik: Lähis-Ida, Tehniline 14 kommentaari →

Jeemen on mõnes mõttes nagu muinasjutumaa, ulmerännakute tanner – jõudsime sellisele järeldusele, külastades riigi kuiva ja kõrbese idaosa orge, Wadi Dawani ja Wadi Hadramawti, kus elu näib kulgevat teises rütmis ning inimeste mõttevool teisi kanaleid pidi.

(veel …)

Võõras

november 02, 2010 Kirjutab: Margus Rubriik: Lähis-Ida 2 kommentaari →

Sisenesime Jeemenisse piiripunktist, mis ei näinud üldsegi välja nagu piiripunkt, vaid rohkem nagu suvaline jumala poolt unustatud küla. Paar pudeneva krohviga putkat, generaator nende taga urisemas. Ei ühtegi viidet tollile ega migratsioonile. Mõned kahtlased tegelased, näpus kilekotid autode numbrimärkidega. Kuhu olime sattunud?

(veel …)

Ei ole saladus

oktoober 30, 2010 Kirjutab: Margus Rubriik: Lähis-Ida 3 kommentaari →

See, et Omaani lõunaosas asuv Salalah on eriline, ei ole tõepoolest ming saladus. Kellele ka ei mainiks Salalah’t, ikka on reaktsioon sarnane. “See on hoopis midagi muud kui ülejäänud Omaan – nii kui hakkad Salalah’le lähenema, muutub maastik kardinaalselt”. Kindlasti käib selle kirjelduse juurde nostalgiline säde silmis, mis ei kustu ka siis, kui me juba lehvitades eemalduma hakkame.

(veel …)