Mootorrattal ümber maakera
Subscribe

Arhiiv rubriigile: ‘Põhja-Ameerika’

Raamat valmis

oktoober 15, 2015 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Aasia, Euroopa, Kesk-Ameerika, Lähis-Ida, Lõuna-Ameerika, Okeaania, Põhja-Ameerika 2 kommentaari →

Raamat "Ühel Teljel Ümber Planeedi"

Ühel Teljel Ümber Planeedi raamatu esikaas

Pärast seda, kui me tagasi jõudsime, on meilt korduvalt küsitud – millal raamat tuleb. Nüüd on ta lõpuks valmis! Kaua tehtud kaunikene, kui nii öelda. Hästi paljude piltidega ning olulisemaid momente lahti seletavate sõnadega, kokku 318 lehekülge kellele nostalgiat, kellele inspiratsiooni.

Raamatu kujundas Michael Walsh, trükkis Greif.

Raamatu esitlus toimub 9. novembril algusega kell 18.00 Eesti Rahvusraamatukogus Looduse Omnibussi loodusõhtu raames. Palume oma osalemissoovist teada anda aadressil info@yhelteljel.ee (registreerunutele kehtib tasuta sissepääs).

 

Täitunud unistus

november 24, 2011 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Aasia, Euroopa, Kesk-Ameerika, Lähis-Ida, Lõuna-Ameerika, Okeaania, Põhja-Ameerika, Tehniline 12 kommentaari →

Kodus veidi oldud, puhatud ja mõtteid seeditud – on aeg otsad kokku tõmmata.

(veel …)

Ühel Teljel muusikasaade Põhja-Ameerikast

november 20, 2010 Kirjutab: Margus Rubriik: Aafrika, Põhja-Ameerika 4 kommentaari →

Ajatäiteks, Etioopia viisat oodates, sai tagantjärele põlvepeal kokku pandud väike retrohõnguline raadiosaade enne teele asumist arvutisse tõmmatud vinüülplaatide materjaliga. Põhja-Ameerikast oleme küll geograafiliselt kaugel, ent teatavasti on paljude sealsete andekate muusikute esiisad pärit just Mustalt Mandrilt, nii et enne kui asume siin, Aafrikas, kaasahaaravate biitide juuri taga ajama, vaatame, mida head on siit omal ajal “välja viidud”.

[audio:YHELTELJEL-Ameerika.mp3|titles=Ühel Teljel muusikasaade Põhja-Ameerikast]

(veel …)

Kokkuvõtteks Ameerikatest

august 30, 2009 Kirjutab: Kariina Rubriik: Kesk-Ameerika, Lõuna-Ameerika, Põhja-Ameerika 40 kommentaari →

Mida lähemale meie ekspeditsiooni uue etapi, st idapoolkera algus nihkub, seda harvemini põikavad mõtted tagasi, sellele mis on olnud, ning seda tihedamini leiame end mängimas mõtetega sellest, mis meid ees ootab. Enne, kui ees ootavate riikidega seotud ootused ja muremõtted meid täiesti endasse haaravad, on praegu, nädal enne seikluse jätku, vast hea aeg möödunule heita veel üks pilk. Selline kokkuvõtlik – mitte liialt pikk ega põhjalikult analüüsiv – asjadele, mis on köitnud, ning mõtetele, mis on tekkinud.

(veel …)

Põhja-Ameerika pildid

august 30, 2009 Kirjutab: Margus Rubriik: Põhja-Ameerika 2 kommentaari →

Mahajäetud romu Canol Road'i ääres, Kanada.

Valminud on ka Põhja-Ameerika piltide galerii, millega saab tutvuda siin.

Videolõik jõudmisest maailma lõppu

august 14, 2009 Kirjutab: Margus Rubriik: Põhja-Ameerika 5 kommentaari →

Tagantjärele sai kokku lõigatud lühike video sõidust Dalton Highway’l, Alaskal, ning jõudmisest Deadhorse’i, Põhja-Ameerika põhjapoolseimasse punkti, kuhu veel oma sõidukiga lastakse:

Tsikli saatmine ookeanile

august 14, 2009 Kirjutab: Margus Rubriik: Põhja-Ameerika 2 kommentaari →

Gessu kastis

Nüüd tagantjärele veidi ka tsikli ettevalmistustest pikaks sõiduks üle Vaikse ookeani. Nagu varasemalt sai juba kirjutatud, veetsime suurema osa Vancouveris oldud ajast, organiseerides tsikli transporti Vancouverist Sydney’sse. Eks tegelikult algas organiseerimistöö juba oma kuu aega varem, kui hakkasime erinevaid transpordifirmasid hinnapäringutega pommitama. Lõppkokkuvõttes ei saanud aga määravaks mitte niiväga hind (sest raha küsivad nad kõik enam-vähem ühepalju), vaid hoopis aeg – otsustasime selle kasuks, kes lubas tsikli üle ookeani saata kolme nädalaga (mõni pakkus lausa kuut nädalat). (veel …)

Mõeldud-tehtud

august 07, 2009 Kirjutab: Kariina Rubriik: Põhja-Ameerika 11 kommentaari →

Mõnikord käivad asjad kole kiiresti. Kui veel nädal aega tagasi oli veel küllaltki ebaselge, mis saama hakkab, st kuidas meie tsikkel Austraaliasse saab, ning millal me Põhja-Ameerikast üldse stardime, siis viimased päevad oleme tegelenud otsustamise ja organiseerimisega. Tulemuseks on see, et tsikkel on transpordifirmale üle antud ning meil on lennukipiletid ostetud. Meie taaskohtumine leiab ennustuste kohaselt aset septembri esimeses pooles Sydneys. Seni teeme “aega parajaks” Eestis.

Üheks põhjuseks, miks otsustasime vahepeal Eestisse tulla, on see, et tsikli transport üle ookeani võtab kaua aega (tsikli üleandmisest selle kohalejõudmiseni umbes neli nädalat). Sestap oli meil valida, kas redutame seni küllaltki kallis Sydneys, või lendame vahepeal Eestisse ning sealt hiljem Austraaliasse, et tsikliga jälle kokku saada. Kaalusime ka varianti tsiklit oodates Austraalias tööd leida, kuid sellele ei saa väga kindel olla, kuna ka seal on majanduslangus oma töö teinud ning tööturu kokku kuivatanud.

(veel …)

See ei ole buss!

august 04, 2009 Kirjutab: Kariina Rubriik: Põhja-Ameerika 11 kommentaari →

Kämperid - nii et ka isiklik suure mootoriga auto taga niidi otsas :-)

Mälestus mõne nädala tagusest ajast: sõidame mööda Kanadat läbivat teed nr 1, ja kaugusest paistab, justkui meile sõidaks vastu buss. Võiks ju küsida, et mis on selles siis nii kummalist, et teel sõidab buss. Kuid USA-s, ja ka Kanadas, on bussid suurte linnade välistel teedel väga harv nähtus, sest kogu USA-s veedetud aja jooksul (ja seda oli kuu aega, kusjuures sõitsime ikka tuhandeid ja tuhandeid kilomeetreid) panin mina maanteel tähele ainult üht bussi. Linnades ühistransport veel kuidagi toimib, ent ühest linnast teise saamiseks peab siin üldjuhul omama isiklikku sõiduvahendit.

(veel …)

Kenai poolsaarest ja Lõuna-Alaskast

juuli 29, 2009 Kirjutab: Kariina Rubriik: Põhja-Ameerika Kommentaare pole →

Metsad pärast vihma - värskus Kenai poolsaarel

Maailma lõpus käidud, veetsime veel paar päeva kohaliku mehe, Ramey juures. Huvitav on see, kuidas kõik motomehed ja -naised, kelle juures oma Põhja-Ameerika rännakul oleme peatunud, on olnud väga positiivsed inimesed, kellel kõigil rääkida oma huvitav lugu. Ramey, näiteks, elab metsas, pooleliolevas majas, mida ta ise oma jõudude ja teadmiste abil ehitada ja viimistleda püüab. Töökohta tal pole, ent see-eest on tal palju huvitavaid kogemusi. Näiteks tegeles ta veel mõnda aega tagasi sponsorite otsimisega projektile Goliath Expedition, kus üks mees kõnnib ümber maakera.

(veel …)