Suured kivid

Uluru

Käisime kohusetundlike turistide kombel Uluru – Kata Tjuta rahvuspargis. Põhilisteks vaatamisväärsusteks on majesteetlike mõõtmetega monoliit nimega Uluru ning mitmest kivilahmakast koosnev ansambel Kata Tjuta ehk “mitu pead”.

Uluru on 348 meetrit mõrge (kui arvestada kõrgust maapinnast, ehk 867 meetrit merepinnast) ning pikemast kohast 3,6 kilomeetrit pikk kivilahmakas. Eks igasugu kive on eri rahvad ennegi pühaks pidanud, kuid Uluru puhul on kohe esimesest pilgust selge, miks on see aborigeenide jaoks suure sümbolilise tähtsusega. Juba kaugelt eristub see selgelt ümbritseva tasase maastiku taustal, ning mida lähemale sellele jõuda, seda suuremaks see paisub. Tegemist on millegi ainulaadsega, ning just see teebki Ulurust selle, mis ta on – nii aborigeenide kui turistide jaoks. Uluru näeb välja kui kusagilt teisest dimensioonist siia saadetud sõnum.

Uluru teise nurga alt

Uluru detail lähemalt

Kuid kui päris aus olla, siis kaugemalt jätab kivi võimsama mulje. Lähemal vaatlusel on lahedam Kata Tjuta, mille kõige kõrgem “liige” on Ulurust veel 200 meetrit kõrgemgi.

Kata Tjuta kaugelt

Kata Tjuta lähemalt

Eks nad ühed parajad turistilõksud ole, kuid täitsa vaatamist väärt. Pilt ei anna kahjuks nende mõõtmeid ege emotsioone edasi – sestap ei lisanud me pilte väga palju.

Muide, sageli pidavat Uluruga segi aetama 350 meetrit kõrget Mt Connerit, mis asub esimesest sadakond kilomeetrit ida pool. Suur lahmakas seegi, ent pole turistide horde:

Mount Conner - kõrgem kui Uluru

2 thoughts on “Suured kivid”

  1. Lisaks paari päeva tagusele pulma-aastapäevale soovin teile tänaseks ilusat 1. reisi-aastapäeva! Ma ei tea, kuidas teie ise arvestust peate (kas loete vahepeal paar nädalat Eestis oldud aja reisi sisse või mitte), kuid mina loen selleks hetkeks täpselt aastatagust vihmast, tuulist ja külma õhtupoolikut, kui teid Paldiskist laeva peale saatsime. Mõtlesin tookord, et saa olla enam parmat aega Eestist lahkumiseks, kuid selle aasta 1.oktoober, üllatus-üllatus, on mõnus ja ilus päiksepaisteline ilm.
    PS. Teie Austraalia-kirjeldust lugedes tabab mind peaagu igal sammul totaalne äratundmine. Nagu oleks uuesti sealsamas. Aga teie olge tublid edasi! Ja mõtleme veel, mis nende poolteist aastat tagasi kokkulepitud Austraalia-jõuludega saab 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga