Imeline New York

Hullud pilved päikeseloojangus peale tormi

Meie jõudmine New Yorki oli küllaltki irooniline. Kui mõelda meie kavandatud trajektoorile, mis näeb ette meie jõudmist Alaskale, siis New York asub ju meie teelt väga kõrval. Ikka täiesti kõrval. Päevi kestvate sadudega läbi USA igavavõitu keskosa rühkides võisime endid mitmel korral tabada mõttelt, kas New York on ikka asja väärt. Ei teadnud me ju isegi, mida me sealt täpselt otsima läheme, aga ometi oli tahtmine sinna jõuda päris suur.

Kui mõni päev tagasi Pennsylvaniast startisime, oli New Yorgini jäänud vaid paarsada miili. Tagasiteed polnud – olime juba nii kaugele jõudnud, et minek oli kindel. Kuid mida lähemale New Yorgile jõudsime, seda kehvemaks läks ilm, nii et kui pilvelõhkujad paistma hakkasid, sõitsime juba lausvihmas.

Meelde tuli ilmateatest kuuldud info, et New Yorgis on lakkamatult sadanud juba mitu päeva, ning pähe sigines mõte, mis meie visiidist niimoodi saab, kui sadu jätkub. Vihma aga muudkui sadas ja sadas. Kui jõudsime üle Washingtoni silla Mahnattanile, hakkas sadu pisut järele andma ja meie ees avanes järgmine pilt:

Puu kukkus autole ja tee peale ette

Võib ette kujutada, et tormituuled pidid siin päris tugevad olema, et niivõrd tihedalt täis ehitatud tänaval puu koos juurtega maast välja kangutada.

Manhattanil võtsime suuna lõunasse, kus meid pidi ootama USA motofoorumi Adventure Rider liige David koos elukaaslase Francine’iga. Saime nendega kokku nende Broadway tänava hubases kümnenda korruse korteris – otse New Yorgi südames – Manhattanil. Õhtu möödus nende kortermaja katusel vihmajärgset taevast imetledes. Päikeseloojang muutis värvid kuidagi eriti unenäoliseks, nii et raske oli uskuda, et olemegi jõudnud New Yorki. Kogu vaev oli end järsku ära tasunud, kui seisime seal katusel, rüüpasime “Manhattani” kokteili ja nägime ümbritsevadel majadel järk-järgult õhtutulesid süttimas.

New York (1) müstiline taevas Manhattani kohal, vahetult peale seda, kui torm otsa sai

New York (3) - päikeseloojangus

NYC öösel

Üks NYC sildadest öösel

Eilse üheks märksõnaks on kindlasti Brooklyni sild, mis oli omal ajal maailma pikim rippsild. Sild ise on kõigi tugitrossidega juba päris hämmastav, ning vaated pilvelõhkujatele asja väärt.

Sillakonstruktsioon

New York (8) - Brooklyni sillalt

New York (9) - pilvelõhkujad

Kaugusi New Yorgist mõõdetakse algusega Columbus Circle’ist ehk Kolumbuse ringteest. Selle ääres asub kaks kõrghoonet. Üks nendest on Trump International Hotel and Tower :

New York (4) - Manhattani pilvelõhkuja

Ja teine on Time Warner Building:

Kaelamurdvalt kõrged hooned Manhattanil

Vandade “macipeerudena” käisime muidugi ka ühes Apple Store’is, üks esimesi Apple’i poode, mis oli päris suur:

NYC Soho Apple Store

NYC Soho Apple Store

Allpool mõned vaated linnale:

New York (5) - kaelamurdvalt kõrged hooned

Kõik NY-s ronib kaelamurvasse kõrgustesse

Rippuvad valgusfoorid

Üheks eredaks elamuseks eilsest oli käik Chinatowni ehk Hiinalinna. Arhitektuur on sama, mis mujalgi, aga sildid on kõik dubleeritud hiina keelde. Kauplustes müüakse igasugu eksootilist kraami, millele otsa vaadates ei oska üldse arvata, millega tegemist.

Manhattani hiinalinn

Üks hiinapärane grill Manhattani hiinalinnas

Kuivatatud Hai lestad jms eksootika hiinalinna poe lettidel

Konnad tundsime siiski ära. Miskipärast kadus neid ämbrisse pistetud pirakaid konnasid vaadates igasugune konnasöömise isu ära:

Suured elusad konnad söögiks-müügiks

Hiinalinna elu tänaval:

[audio:http://yhelteljel.ee/audio/NY-hiinalinnas.mp3]

Ja loomulikult ei saa ilma muusikaliste kõrvalepõigeteta. Kasutatud plaatide poode on siin rohkesti, kuid hinnad on kahjuks parajalt krõbedad, nii et (erinevalt Detroidist) päris huupi ei saa sealt midagi osta.

Vinüülipoes uudishimu rahuldamas

Ei saanud jätta pilti tegemata kuulsa Blue Note džässiklubi ees:

Legendaarne Blue Note - üks suur linnuke oleks kirjas kui nüüd ka mõne kontserdi seal ära kuulaks

New York on midagi imelist. Ehk on asi selles, et meid on siin superhästi vastu võetud. Või ehk hoopis selles, et sellel linnal on eriline aura. Vaatame, mis lähipäevad toovad!

5 thoughts on “Imeline New York”

  1. eestlaslik kadedus haaras mind korraga seda k6ike lugedes ja otsustasin selle ka kohe valja oelda.. muidu laheb veel kaarima kusagil.
    palju 6nne! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga