Nii kui Ugandasse jõudsime, andsime sisse online-taotlused viisade saamiseks Rwandasse. Kuna Uganda on küllaltki väike riik (vähemalt Aafrika mastaabis) ja kuna viisataotluse läbivaatamine ning (reeglina positiivse) vastuse saamine pidi aega võtma kolm päeva, siis võtsime aga suuna piiri äärde, et kohe, kui kinnitus käes, Rwandasse siseneda.
Kabales, mis asub paarkümmend kilomeetrit enne Rwanda piiri, tegime külaskäigu internetikohvikusse, et viisakinnitused, mis selleks ajaks pidanuks juba postkastis istuma, välja printida. Kuid mida polnud, seda polnud. Selle asemel oli postkastis Rwanda migratsiooniameti kiri, milles küsiti hotellibroneeringut. Mitte kelleltki, keda teadsime olevat Rwandas käinud, ei küsitud, aga meilt, näed, küll. Loomulikult ei ole meil hotellibroneeringut (üleüldse oleme sel teekonnal hotellitoa broneerinud vaid ühe korra, ja sellegi broneeringu jõudis hotell ära kaotada), ja seda ma migratsiooniametile ka vastasime.
Jäime vastust ootama, seni tegime aega parajaks Bunyonyi järve ääres. Kämping, milles peatusime, pakkus võimalust terveks päevaks kanuu rentimiseks 25 krooni eest, ja nii me siis sõudsime sinna-tänna. Ehkki seal väga palju näha pole, on puutüvest õõnestatud kanuus vaikselt mööda veepinda libiseda 1900 meetrit sügava järve kohal paras meditatiivne tegevus.
Mediteerisime nii mitu päeva, kuni sai villand. Otsustasime, et kui Rwanda meid ei oota, siis jumal temaga. Elagu abirahadest edasi. Keerasime otsa ringi ning põrutasime hoopis otse Tansaaniasse. Piiriületus oli taaskord valutu – 50 USD eest löödi laia naeratuse saatel kolmekuuline viisa passi ning “Karibu!”, ehk tere tulemast Tansaaniasse!
Tansaania on jälle üks hiiglama suur riik – seda suurem, et ärajäänud Rwanda konpensatsiooniks otsustasime väisata Zanzibari ehk sõita riigi läänest itta läbi. Ja saime hakkama! Võttis see aega ainult kolm päeva, aga ega tagumikud on valusad ka. Teed on Tansaanias õnneks head, kuid saime veidi pinnaseteid ning ühe päeva jagu vihma, nii et sõit oli vaheldusrikas. Inimesed, keda teel oleme kohanud, on ka olnud igast mastist – kes tormab sulle järele, hõikudes “Money-money!”, kes viskab heakskiitvalt pöidlad üles. Üldiselt ollakse väga sõbralikud.
Muide, kuigi kõigis siiani külastatud Aafrika riikides on korralik moslemite populatsioon, on just Tansaanias islam kuidagi eriti nähtav ja kuuldav – väga palju näeb pearättidesse mähitud naisi ning jälle on meie hommikuseks äratajaks koraan:
[audio:Morogoro_koraan.mp3|titles=Koraani retsiteerimine Morogoro tänavalt]Rwandast pole tänaseni midagi kuulda olnud… 🙂
Hei veerejad,
Hea, kui valikuid on 🙂 Piltide järgi tundub sealne kant päris roheline – kas lihtsalt juhtusid sellised pildid või ongi nii? Tagaraam ja amort heade teede üle rõõmsad?
Kuidas sealkandis ka ööbimistega lood – rahulikemaid paiku leidus, kus telkida?
Et hoogu jaguks,
Tago.
Ma ei ole nii ilusat musta värvi enne pildi peal näinud. Väga vahvad pildid! Tore lugeda ja näha, kuidas enda ümber ilu ja lahkust leiate!
Sealkandis on nii, et vihmaperioodil lopsakas loodus ja kuivaperioodil paras kõrb.
Tere,
Väike täpsustus. Puutüvest õõnestatud paati nimetatakse haabjaks. Sellega edasiliikumist aerutamiseks(näoga sõidusuunas). Sõudmisel on 2 aeru ja liigud seljaga sõidusuunas.
Kui plaan ka Zambiat külastada, siis kindlasti soovitan Zambezi jõele raftingule minna. See on selliseks tegevuseks üks võimsamaid ja parimaid kohti maailmas.
Edu Teile sinna kaugele
Tansaania meeldis meile kah. Parimad kohad olid Ngorongoro kraater ja Senengeti lagendik. Mootor rattaga sinna ei saa. ninasarvikud tulevad kallale,
samuti lovid ja leopardid.
Zanzibar on huvitav linn aga koik kohad on kaupnikke tais. Osta seda ja osta seda. Ajavad hulluks.
Mainitud kroonkurgi õnnestus näha 1989 aasta septembris ka Võrumaal, oma isiklikul kartulipõllul järelnoppimist teostamas. Hiljem selgus et tegu oli Riia loomaaiast putku pistnud isenditega.
Elamuslikku veeremist!
Millised on teil põhimõttelised plaanid Aafrika läbimiseks, arvestades Egiptuses ja mujal toimuvat. See käärimine võib neil ju pikalt kesta.
Jõudu ja tervist matkajatele!
Ma siinkohal täpsustaksin, et Wikipedia andmetel pole Bunyonyi mitte 1900 m sügav, vaid asub 1900 m (täpsemalt 1962 m) kõrgusel. Sügavuseks pakutakse 44-900 m.
Pildid on selle kaameraga tehtult ikka suurepärased!
Tago: ei olegi Aafrikas “võsavahel” telkinud – päris tihedalt on asustatud see manner (kui kõrbed välja arvata) ja raske on uudistama tulijaid vältida.
Andres: Aitäh täpsustuste eest! Inimene õpib kogu elu… Haabjal muidugi pidanuks olema terav põhi, aga need olid üsna ümarad.
Indrek S: Põhimõttelised plaanid on lahtised.
Madis: Kuuldavasti käis hulk teadureid väga hiljuti järve sügavust üle mõõtmas, ja just selline tulemus olla saadud. (Wikipedia lingil on see sügavus ka küsimärgi all, s.t. spekuleeritud, nii et võta näpust…)