Aega võttis, aga asja sai! Kesk-Ameerikas viibisime maikuus, ja nüüd on asjalood lõpuks niikaugel, et oleme üles saanud Kesk-Ameerika (sh Mehhiko) analoogpiltide galerii, mis asub siin.
Kurvastusega peame nentima, et filmirullide saatmisega USA-st on hävinenud kahe ja poole filmirulli jagu magusat kraami California poolsaarest – ilmutusse viies selgus, et kellegi ilmatuma rumal/lohakas/kuri käsi on need rullid valguse käes lihtsalt lahti rullinud ning minu mitme päeva tööst on alles jäänud vaid valged kaadrid. Oli see posti- või tollitöötaja, kes seda enam teab, kuid kripeldama jääb see vist küll igavesti.
Lähitulevikus saavad üles ka Põhja-Ameerika pildid.
Hei,
Lahedad pildid. Jube kahju muidugi sellest 2.5’st rullist.
Kas neid pilte vähe suuremalt ka kuskilt saaks? Mõned paneks kohe taustapildiks 🙂
Pildid on head. Margus, palju Sinu lainurk optikal ilma suumimata nurk on?
Piltidel on umbes 900 piksline äär (kui pildid eraldi avada “Open image in new window”), see juba veebi kohta niigi suur.
Suume üldiselt ühelgi peegelkaameral ei kasuta. Kõik on n.ö. fikseeritud fookuskaugusega objektiivid – kõnnin lihtsalt sobiva toruga objektile lähemale-kaugemale, säästes sedasi toru kaalu, valgust ja pildikvaliteeti. Lainurga “nähtavus” on 180 kraadi, ehk kalasilm. Pidevalt on kaasas kolm toru: 35mm f4.5 kalasilm, 105mm f2.4 normaal ja 200mm f4 portree. Alguses oli ka üks Pentaxi ülihea 400mm f4 tele, aga 4kg kaasas kanda jäi pisut paljuks, sest kasutasin seda pikka toru kokkuvõttes suht vähe. Arvesta kaamera formaadiga, mis on 6×7 (55mm x 70mm) – see on üle 4 korra suurem ühest levinud kitsast 35mm täiskaadrist, ehk teisisõnu pead antud objede fokaalakuguste pikkused umbes jämedalt kahega jagama, et vastavatele torudele ligikaudsed 35mm kaamera ekvivalendid saada.
🙁 Oh kurja, nende California piltide kaotus teeb mind küll nukraks, kuna olen ka ise saanud seal natuke ringi vaadata.